Ochrona twarzy w zimie

Ochrona twarzy w zimie

29.12.2023 675

    Chłód i mróz wdzierają się w nasza rzeczywistość coraz silniej i uporczywiej z każdym tygodniem. O ile głowę, uszy, kark, czy dłonie są zwykle dobrze chronione ciepłą garderobą, o tyle przez wiele osób twarz jest podczas mrozów totalnie zaniedbaną częścią ciała. A przecież odmrożony nos szpeci nie tylko chwilowo swoją czerwonością, ale pękające na nim od mrozu naczynka mogą zostać z nami na bardzo długi czas! Dodatkowo mroźne powietrze wpadające bezpośrednio przez nos i usta może prowadzić do przeziębień i stanów zapalnych dróg oddechowych, a te wyłączą nas na długi czas z terenowych eskapad.
    O ile skórę możemy chronić przed chłodem z pomocą tłustych i odżywczych kremów, o tyle dla swego układu oddychania potrzebujemy już czegoś więcej. Wiele osób w czasie pandemii zauważyło, że w trakcie mrozów maseczki ochronne chroniły ich nie tylko przed bakteriami, ale również przed chłodnym powietrzem. Myśliwi, wędkarze i inni miłośnicy outdooru odkryli to już dawno temu, stosując świetne środki ochronne w postaci kominów, maskownic, kominiarek i innych, podobnych elementów garderoby. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić Wam kilka propozycji, które znajdziecie w naszym sklepie.

Komin

    Pierwszą, najbardziej uniwersalną opcją jest komin, który można nosić jako szalik, czapkę, maskownicę, a nawet mufkę dla ogrzania dłoni. Możemy przebierać w kolorach, fasonach, długościach kominów, a także w materiałach, z jakich jest wykonany. Na zimę najlepiej sprawdzą się kominy polarowe, które nie tylko dadzą dużo ciepła, ale również będą świetnie oddychać, gdyż wykonane są z materiałów sztucznych, o wysokich właściwościach paro-przepuszczalnych. Deerhunter podsuwa jednak jeszcze bardziej intrygującą propozycję, mianowicie komin wykonany w stu procentach z wełny merynosów - to naturalna tkanina, która posiada właściwości antybakteryjne, samoczyszczące oraz oddychające, a przy tym magazynuje mnóstwo ciepła i dba o prawidłową termoregulację. Te właściwości ochronią Wasze drogi oddechowe, ponieważ nie pozwolą na rozwój bakterii na powierzchni odzieży i przenikaniu ich do Waszego organizmu.

Maskownica

    Następna propozycja to maskownica, czyli coś na kształt komina, albo kominiarki, ale posiadająca specjalną część frontową zaprojektowaną typowo pod noszenie na twarzy. Zwykle materiał w tej partii jest cieńszy, albo specjalnie dziurkowany lub pokryty siateczką dla lepszej przepuszczalności powietrza. Dzięki temu udogodnieniu maskownice można nosić nie tylko zimą, ale również w cieplejsze sezony. Doskonale oddychający i szybko schnący materiał sprawia, że para wodna powstała w trakcie oddychania nie będzie osiadać na włóknach i powodować dyskomfortu. Poza właściwościami ochronnymi i cieplnymi, maskownice są często wykorzystywane przez łuczników, fotografów i ornitologów, gdyż świetnie kamuflują ludzką twarz. Wiele modeli występuje w kamuflażu, aby pozwolić jeszcze lepiej wtopić się w otoczenie. Dla większej wygody noszenia i lepszego dopasowania, niektóre modele wyposażono w elastyczny ściągacz ze stoperem.

Kominiarka

    Ostatnią opcją, jaką proponujemy Wam w naszym dzisiejszym tekście, jest kominiarka myśliwska - połączenie czapki, maskownicy i komina. Chroni głowę, uszy, kark, twarz i szyję, a dodatkowo pozwala wtopić się w otoczenie, dzięki odpowiedniej kolorystyce. Deerhunter oferuje kominiarki wykonane z cienkiego, oddychającego i szybko schnącej materiału, z bardzo dużym dodatkiem elastanu, który nadaje im rozciągliwości i odpowiada za idealne dopasowanie do głowy użytkownika. Materiał jest na tyle cienki, że z powodzeniem można korzystać z czapki przez cały rok.