Odzież robocza

Odzież roboczaFirma F.ENGEL to duński producent odzieży roboczej i BHP spełniającej najwyższe normy bezpieczeństwa oraz jakości. Skierowana na potrzeby oraz wymogi klientów i ostatecznych użytkowników odzieży, nieustannie podnosi poprzeczkę jakości, innowacji, kreatywności, elastyczności i świadomości ochrony środowiska. Odzież marki ENGEL Workwear jest nieustannie dopasowywana do wymogów rynku. Produkowana jest wedle potrzeb – zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych, również tych, dla których niezbędne są normy i specyficzne certyfikacje. Dzięki bardzo bogatej ofercie i szerokiemu asortymentowi, marka ENGEL może ubrać pracowników niemal wszystkich branż przemysłowych, budowlanych, transportowych, morskich itd.- z tego powodu zaopatruje niektóre z największych duńskich firm.


Produkty porównywane (0)


Odzież robocza
Historia marki F. Engel

W czasach pionierów amerykańskich, prerie były zabudowywane gołymi rękami i surowym żelazem, a ciągnące się tysiącami mil tory kolejowe kładziono przy pomocy młotów, klinów i śrub. W latach 20-tych XX wieku pierwsze drapacze chmur stawiano przy użyciu lin i zdolności wspinaczkowych pracowników. W tamtych czasach odzież robocza wykonana była z dżinsu, wykonanego z czystej bawełny – tylko taka odzież mogła wytrzymać ciężkie warunki pracy i dodatkowo przetrwać długi czas użytkowania. Z uwagi na te właściwości, Carl J.Engel Senior w 1927 roku przywiózł ze Stanów Zjednoczonych ideę dżinsowej odzieży roboczej opartej na najwyższej jakości materiale amerykańskim i założył firmę F.Engel. Materiał nazywany Bull Denim importowano z fabryki Erwina Millsa w Stanach.
Od tamtego czasu rozwinięto wiele modeli o specyficznych detalach i właściwościach, również polegających na mieszaniu materiałów, włókien, technologii i przede wszystkim połączeniu bawełny z poliestrem. Nowe kolory zostały włączone do oferty, ponieważ pojawiające się nowe branże wymagały większej różnorodności, z określonych barw robiąc swe markowe znaki rozpoznawcze. Firma postawiła również na eksport, a największym rynkiem zbytu od lat są Niemcy.
F.Engel to również właściciel marki ekskluzywnej odzieży myśliwskiej Deerhunter, oraz marki Sunwill oferującej elegancką, wyjściową męską garderobę.


Przeglądasz 1 do 16 z 221 (14 stron)