Nowości na rynku wędkarskim – komplet przeciwdeszczowy

Nowości na rynku wędkarskim – komplet przeciwdeszczowy

22.04.2023 380

    Jesień 2022 roku póki co przebiega wręcz wzorcowo – złota polska, o całkiem przyjemnych temperaturach, z umiarkowanymi opadami deszczu. Każdy weekend wręcz woła: jedźmy na ryby! Z pomocą w wyprawie przychodzi zatem marka Graff, która w tym sezonie oferuje innowacyjny, dopracowany do perfekcji w każdym najmniejszym szczególe komplet wędkarski, składający się z ogrodniczek oraz kurtki przeciwdeszczowej. Komplet 631-B/731-B wersja 2.0 to ulepszenie cieszącego się ogromną popularnością kompletu 631-B/731-B – można jednak powiedzieć, że zmieniono starą wersję na lepsze w podobny sposób, jak dodając do tradycyjnych dżinsów elastanu. Rewolucja! Co zmieniono i w jakim kierunku?

Wersja 2.0


    Ulepszenie jakiegoś modelu najczęściej wiąże się ze zmianą używanego materiału, technologii, czasem nowymi funkcjami, wprowadzonymi do starej, dobrze znanej wersji. W przypadku kompletu 631-B/731-B 2.0 pierwsza rzuca się w oczy kolorystyka. Nie mamy już do czynienia z nudną oliwką, ale możemy wybrać między trzema wersjami kolorystycznymi. Materiał, z którego uszyto odzież, wyposażono w ulepszoną, potrójną membranę BRATEX – osiąga ona parametry 25 000 mm H2O/20 000 g/m2/24 h, a także zamki błyskawiczne YKK® o specjalnych właściwościach. Zamek błyskawiczny YKK® VISLON® AquaGuard® nie tylko chroni przed przemoczeniem i przewianiem, ale jeszcze jest zabezpieczony przez producenta specjalną plisą, zapobiegającą przedostaniu się do wnętrza odzieży wody lub wiatru. Materiał pokryto warstwą teflonu, aby nadać mu całkowitej wodoszczelności i zwiększonej odporności na zabrudzenia. Jest on również zabezpieczony przed promieniami UV. Na odzieży naniesiono odblaskowe elementy, które zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo po zmroku. Słowem, w porównaniu do poprzedniej wersji, wersja 2.0 oferuje większą gwarancję zabezpieczenia użytkownika przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Aby poznać pozostałe walory tego kompletu weźmy pod lupę jego poszczególne elementy.

Ogrodniczki 731-B wersja 2.0


    Przejdźmy do analizy nowych ogrodniczek 731-B – pierwszą charakterystyczną rzeczą, która rzuca się w oczy jest bardzo wysoka „zabudowa” spodni, które sięgają na przedzie niemalże pod pachy. W porównaniu do poprzedniej wersji, te są mniej wycięte z przodu, przez co lepiej chronią przed chłodem i wiatrem klatkę piersiową i boki. Elastyczne szelki z gumy pozwalają na  idealne dopasowanie spodni do sylwetki, a dodatkowym i wyjątkowo rzadkim udogodnieniem są ściągacze na biodrach, dzięki którym użytkownik może odpowiednio wyregulować obwód.  Rozpinane nogawki pasują na wszystkie rodzaje obuwia, a na miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia umieszczono wzmacniany materiał.
    Bardzo ciekawym elementem spodni są plastikowe zaczepy po obu stronach, na których można zainstalować różne niezbędne w wędkarstwie akcesoria. Wraz z pięcioma zapinanymi kieszeniami pozwalają na przenoszenie wszelkich niezbędnych wędkarzowi drobiazgów przy sobie,

Kurtka 631-B wersja 2.0


    Kurtka posiada wszelkie funkcje interesujące zapalonego wędkarza: głęboki, profilowany kaptur, wodoodporne kieszenie na drobiazgi, czy sztormowe mankiety chroniące przed wlewaniem się wody do rękawów. Od środka wyłożona jest siateczką, która odpowiada za właściwą wentylację i chroni przed przepoceniem. Jej krój oraz wersje kolorystyczne podążają za najnowszymi trendami, jednocześnie hołdując tradycjom – mamy zatem czerń, czerń połączoną z oliwkową zielenią, oraz nowoczesnym pikselowym kamuflażem. Ściągacz w talii pozwala dopasować kurtkę do sylwetki. Pojemne kieszenie uzupełniają te w spodniach, dzięki czemu komplet ma naprawdę imponującą ładowność. Dodatkowo wewnątrz znajduje się wodoodporna kieszeń, w której można schować telefon lub dokumenty, aby zabezpieczyć je przed zamoczeniem.

    Komplet Graff 631-B/731-B będzie lada dzień dostępny w sprzedaży. Polecamy go wszystkim wymagającym wędkarzom, którzy oczekują od swojej odzieży najwyższej jakości i najlepszego zabezpieczenia podczas oddawania się swojej pasji.