Chiruca – hiszpańska marka z historią

Chiruca – hiszpańska marka z historią

25.06.2023 1367

Wszyscy prawdziwi fani outdooru, myślistwa i leśnictwa w Polsce z całą pewnością kojarzą markę Chiruca. Ten hiszpański producent odzieży, ale przede wszystkim wysokiej jakości obuwia terenowego, zdobywa polski rynek już od ponad dwóch dekad. Sam autor niniejszego tekstu pamięta, jak swe pierwsze trzewiki Chiruki dostał od rodziców, uczęszczając do liceum, a działo się to ledwie na samym początku bieżącego wieku! Buty te przetrwały bardzo liczne wyprawy górskie, leśne, w późniejszym czasie myśliwskie, a także wtedy jeszcze śnieżne i mroźne zimy w mieście, które miały miejsce na przestrzeni ponad dekady - niech to zatem będzie dowód, na ich faktyczną trwałość i wytrzymałość.

Terenowe obuwie najwyższej jakości

Odchodząc od osobistych historii, przejdźmy do faktów na temat obuwia hiszpańskiego producenta. Przede wszystkim na uwagę zasługują wykorzystywane w ich produkcji materiały, które zdobywają szczyty - tak górskie, jak w rankingach jakości. Chiruca stawia na najlepsze i najsłynniejsze membrany: oryginalne Gore-Tex. Paroprzepuszczalność i wodoodporność plasują hiszpańskie obuwie w absolutnej "topce" właściwości outdoorowych.
Kolejnym topowym półproduktem wykorzystywanym przez markę jest podeszwa terenowa Vibram. Jej zadaniem jest utrzymanie najlepszej przyczepności do wszystkich form podłoża typowego dla gór, kamienistych leśnych duktów i tym podobnych trudnych tras. Dodatkowo zapewnia idealne dopasowanie do stopy, jak również amortyzuje ją przed wstrząsami powodowanymi twardym podłożem. Materiały, z jakich są wytwarzane podeszwy Vibram, są bardzo odporne na ścieranie i gwarantują długie użytkowanie obuwia.
Buty Chiruca zwykle są wykonane z dwóch materiałów - wodoodpornej dwoiny skórzanej, oraz bardzo odpornej i wytrzymałej tkaniny CORDURA. Wstawki z CORDURY umieszczone są tam, gdzie naturalna skóra narażona byłaby na przetarcie, przemoknięcie, czy spękanie - to zapewnia jeszcze dłuższą żywotność buta.

Myśliwski sznyt

Marka Chiruca kłania się szczególnie środowisku myśliwych i leśników. Modele dopasowane do potrzeb ludzi lasu składają się na kolekcję HUNTING. Kolorystyka modeli dopasowuje się do kolorów natury, dominują zielenie, brązy i szarości, przetykane jedynie gdzieniegdzie jakimś jaskrawym, ostrzegawczym elementem. Niezwykle ważne jest to, że obuwie myśliwskie i leśne z kolekcji HUNTING jest produkowane zarówno w męskich, jak i damskich rozmiarach: od 36 do 47! Przez wszystkie te właściwości właśnie to obuwie jest wykorzystywane jako odzież ochronna leśników - zarówno pań, jak i panów. Chiruca zapewnia nie tylko najwyższy komfort, ochronę, ale również zunifikowany wygląd, tak pożądany wśród służb mundurowych.
Buty myśliwskie Chiruca Barbet GTX oraz Camo GTX poza wszystkimi wcześniej wymienionymi zaletami, czyli membraną Gore-Tex, podeszwą Vibram, najwyższej jakości materiałami, posiadają jeszcze wyjątkowy design. Model Barbet GTX to wysoki trzewik, wykonany z dwoiny hydrofobowej i CORDURY. Chociaż fasonem przypomina klasyczne wysokie trzewiki myśliwskie, za jego wyjątkowość odpowiada bardzo oryginalny kolor, czyli ciemny kamuflaż moro. Dokładnie z tego samego materiału i w jednakowej kolorystyce jest Chiruca GTX Camo - modele różnią się między sobą wysokością cholewki, którą to model Barbet ma nieco wyższą. Dodatkowo Barbet ma na przedzie wzmocnienie z wytrzymałego materiału, który chroni skórę przed uszkodzeniami i przedłuża trwałość butów.
Obydwa modele możecie znaleźć w naszym sklepie, w dodatku obecnie w obniżonej cenie!