Zapięcia i blokady

Zapięcia i blokady

Niezależnie od kosztów zakupu roweru jego właściwe zabezpieczenie pomoże w uniknięciu nieprzyjemnych sytuacji. Kradzieże roweru zdarzają się niezależnie od okazji, pory a nawet miejsca zaparkowania pojazdu. Profesjonalne zapięcia i blokady rowerowe są szczególnie polecane dla właścicieli droższych modeli. Uczestnictwo w zawodach wymaga inwestycji w bardziej zaawansowany sprzęt, a jego kradzież to nie tylko strata materialna, ale i problem z kontynuowaniu treningu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Wytrzymałe i solidne spełniają swoją funkcję, chroniąc przed kradzieżą.

Rodzaje zapięć rowerowych

Najbardziej charakterystyczne i zarazem popularne są linki. Wykonane ze stali lub specjalnej plecionki, zamykane na kluczyk lub nieco bardziej zaawansowane modele na szyfr. Spełniają swoją funkcję bardzo dobrze, gdyż są wytrzymałe. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną, łatwością w obsłudze i lekkością. Bez przeszkód można pozostawić linkę przewiązaną na ramie roweru, nie utrudniając w najmniejszym stopniu jazdy. Ponadto mają różne długości, co pozwala na dobór rozwiązania do konkretnych warunków użytkowych. Popularnością wśród zapięć rowerowych cieszą się również wygodne łańcuchy z kłódką. Prosty w obsłudze mechanizm jest obowiązany dodatkowym materiałem, dzięki czemu rama w kontakcie z ciężkim łańcuchem nie ulegnie zniszczeniu. Różne grubości i wielkości łańcucha, podobnie jak linka, gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo niezależnie od sytuacji. Zdecydowanie lepszym wyborem są grubsze konstrukcje, ponieważ łańcuch jest trudny do przecięcia, a tym samym stanowi większą przeszkodę dla potencjalnego złodzieja. Alternatywą są zabezpieczenia składane, których mechanizm jest tożsamy z łańcuchami i linkami. Można je łatwo zamontować, ale i przechowywać w plecaku, ponieważ zajmują niewiele miejsca. Są lekkie i proste w użyciu.

Nowoczesne rozwiązanie

Branża zapięć i blokad rowerowych nie ogranicza się do ulepszania tradycyjnych mechanizmów pod kątem ciekawego designu lub długości. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych użytkowników śmiało podbijają rynek elektroniczny, dzięki czemu gwarantują jeszcze większy komfort i satysfakcję. Producent Trelock ustanawiając nowe standardy, proponuje między innymi kluczyk elektryczny ładowany przez USB oraz zaawansowane technologicznie zapięcie rowerowe z blokadą elektryczną. Oba urządzenia synchronizują się ze smartphonem, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Szyfrowane dane przez AES-128, standard NFC, to tylko niewiele z imponujących zalet proponowanych mechanizmów.


Produkty porównywane (0)


Zapięcia i blokady


Przeglądasz 1 do 16 z 18 (2 stron)