Oświetlenie

Oświetlenie

Z pewnością każdy właściciel roweru doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa odpowiednie oświetlenie. Lampy rowerowe bez wątpienia stanowią podstawowe wyposażenie nawet najtańszych modeli miejskich. Jeśli właściciel porusza się pojazdem wyłącznie w godzinach dziennych, również nie powinien zapominać o standardowym wyposażeniu, które gwarantuje komfort, wygodę i przede wszystkim dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Widoczność na drodze pozwala kierowcy samochodu ominąć rowerzystę. Wykorzystanie świateł jest konieczne nie tylko po zmroku i w nocy, ale również w czasie utrudnionej widoczności wynikającej z warunków atmosferycznych, na przykład opadów czy mgły. Źle oznakowany pojazd stanowi zagrożenie dla całego ruchu drogowego. Powszechnie wybieranym oświetleniem rowerowym są lampy przednie i tylne. Dla wzmocnienia ochrony konieczne jest zastosowanie dodatkowych odblasków. Wiele osób decyduje się również na montaż lusterka lub dodatkowej lampy rowerowej na kołach, koszu czy w innych miejscach.

Oświetlenie rowerowe nie jest wymysłem, a kwestią uregulowaną prawnie - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. na podstawie wydanego rozporządzenia każdy rowerzysta powinien zainwestować w lampę rowerową białą, przednią i tylną. Powinny świecić one światłem ciągłym lub migającym. Ponadto odblaski również pozostają podstawowym wyposażeniem, który ma wzmacniać bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Odpowiednio oznakowany pojazd nie zostanie wówczas przeoczony nawet w czasie trudnych warunków atmosferycznych na drodze o ograniczonej widoczności po zmroku.

Zadbaj o bezpieczeństwo z najlepszym oświetleniem rowerowym

Mając na uwadze bezpieczeństwo rowerzystów na drodze, proponujemy szereg możliwości. Nasi klienci chętnie decydują się na migające lampy rowerowe, których natężenie świetle można dopasować do warunków pogodowych. Oferujemy zarówno pojedyncze rozwiązania, jak i komplety. Kupując oświetlenie, należy pamiętać również o zamontowaniu odblasków. Na nogach, kołach czy kasku będą stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Czasem ułamek sekundy decyduje o uniknięciu stłuczki, a z perspektywy kierowcy auta rowerzysta pojawia się znienacka. Odpowiednio zamontowane oświetlenie rowerowe oraz odblaski z pewnością przyczynią się do podniesienia komfortu, wygody i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Dostępne w naszej ofercie akcesoria wykonane zostały z trwałych i solidnych materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Zazwyczaj zasilane są standardowymi bateriami.


Produkty porównywane (0)


Oświetlenie


Przeglądasz 1 do 16 z 53 (4 stron)