Przeciwdeszczowa odzież robocza – przegląd jesiennej garderoby

Przeciwdeszczowa odzież robocza – przegląd jesiennej garderoby

15.03.2022 91

    Praca na świeżym powietrzu to nie tylko zalety, ale również cała masa przeszkód, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Z niską temperaturą można poradzić sobie stosunkowo łatwo, bowiem dziś nie brak ocieplanej odzieży roboczej, wykonanej z najwyższej klasy materiałów. Jednak opady deszczu zawsze będą nastręczały problemów, bowiem większość materiałów nasiąka i przemaka. Marka Engel od lat pracuje nad tym, aby jej przeciwdeszczowa odzież robocza była najlepsza na rynku – taka, która ułatwi użytkownikowi pracę nie tylko poprzez wysokiej klasy materiały wodoodporne, ale też odpowiednio zaprojektowany fason i funkcjonalność.

Jak dobrać najlepszą odzież przeciwdeszczową?


    Aby dobrać najlepszą roboczą odzież przeciwdeszczową, należy przede wszystkim przeanalizować rodzaj swojej aktywności. Czy potrzebujesz swobodnych rąk i ramion? Czy przeciwdeszczowej ochrony spodni? Czy na deszczu będziesz spędzać cały dzień, czy jedynie część czasu pracy? Czy pracujesz w dobrych warunkach oświetleniowych, czy o zmierzchu? Marka F. Engel oferuje doskonałą odzież roboczą, odpowiadającą na każde z tych wymagań.
    Kurtka przeciwdeszczowa Raincoat to nawiązanie do klasycznego fasonu: prosta kurtka przeciwdeszczowa z wysokim kołnierzem, wyposażona w zdejmowany kaptur, mankiety na ściągacz, przylegające idealnie do nadgarstków, o długości, która zabezpiecza plecy i zapobiega podwijaniu się odzieży. Frontowy zamek zakryty jest zakładką na zatrzaski, podobnie jak kieszenie – dzięki temu woda spływa po zakładce i nie przesiąka przez zamki do środka. Na plecach umieszczono panele z odblaskowego materiału, co jest dodatkową zaletą w trakcie pracy w ulewnym deszczu – widoczność jest wtedy zwykle mocno ograniczona, zatem odblask zapewnia ochronę i widoczność. Kurtka Raincoat, produkowana przez duńską markę Engel, wykonana jest z poliestru, a dla nadania dodatkowej wodoszczelności pokryta poliuretanem. Szwy są od spodu podklejone taśmą wodoodporną, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko przesiąknięcia. Dodatkowa zaleta to bardzo niska waga materiału, która gwarantuje wygodę noszenia. Fason zaprojektowano w taki sposób, aby maksymalnie ułatwiał poruszanie, nie krępował ruchów i nie przeszkadzał w wykonywaniu pracy.

Odzież wielofunkcyjna


    Inną propozycją marki Engel jest przeciwdeszczowa kurtka Galaxy. To odzież funkcjonalna, zaprojektowana nie tylko do ochrony przed deszczem, ale też praktycznego wykorzystania w każdej pracy na zewnątrz. Stanowią o tym przede wszystkim liczne kieszenie, odblaskowe elementy w widocznych partiach odzieży, a także zaczepy D-ring na identyfikator, czy kartę. Podklejone szwy zapewnią wodoszczelność, a niska waga odzieży gwarantuje największą wygodę noszenia podczas intensywnej pracy fizycznej. W kieszeniach można przenieść najważniejsze narzędzia czy drobne akcesoria. Kurtka nadaje się zarówno jako odzież wierzchnia w letnim sezonie, a także jako dodatkowa wodoodporna warstwa nakładana na podstawową odzież roboczą.

Co założyć, by być widocznym?


    Dla osób specjalizujących się w pracach drogowych, przy torowiskach, czy na lotniskach, najlepszym rozwiązaniem jest komplet odzieży wierzchniej Safety Rainwear. To cienki i lekki materiał, który spełnia normy EN 343 oraz EN 20471, wykonany z poliestru pokrytego specjalną powłoką poliuretanową z laminowanymi szwami. Nie obciążą, nie krępuje ruchów, zapewnia wymaganą widoczność i bezpieczeństwo pracy, a do tego doskonale i skutecznie chroni przed deszczem. Dwie wersje kolorystyczne, czyli żółć i pomarańcz, to wręcz idealne barwy dla większości zawodów wykonywanych na świeżym powietrzu, w słabym oświetleniu lub niebezpiecznych warunkach. Dzięki elastycznym gumkom odzież idealnie dopasowuje się do sylwetki, nie przesuwa i nie uciska. Wielką zaletą jest to, że komplet składa się z kurtki i spodni, a zatem skutecznie ochroni całą garderobę spodnią użytkownika.  
    W naszym sklepie posiadamy bogatą ofertę kurtek wodoodpornych, jeśli zatem nadal macie wątpliwości, jaką odzież przeciwdeszczową wybrać dla siebie, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami – doradzimy Wam, jak ubrać się odpowiednio do pracy.