Pompki

Pompki

Pompka rowerowa to wyposażenie niezbędne każdego posiadacza jednośladu. Nawet jej najprostszy model może okazać się wybawieniem. Właściwa ilość powietrza w rowerze znacznie wpływa na jakość jazdy. Różnica dostrzegalna jest już w prowadzeniu pojazdu, który mając mało powietrza jest oporny i wydaje się bardzo ciężki. Wbrew pozorom wybór pompki do roweru może stanowić nie lada wyzwanie. W ofercie mamy mnóstwo możliwości, które charakteryzują się różnymi parametrami znacznie wpływającymi na jakość użytkowania. W domowych warunkach warto postawić na nieco większą i stabilniejszą konstrukcję, która pozwoli na efektywną pracę bez siłowania się ze sprzętem. Niezbędna i najbardziej poręczna będzie mała pompka o kompaktowej budowie.

Rodzaje pompek rowerowych

Najbardziej popularne są małe pompki ręczne, które dość często można kupić w zestawie z rowerem. Mocowane tuż przy ramie lub wygodnie ułożone w koszyku doskonale sprawdzą się w terenie, kiedy nieoczekiwany spadek powietrza wpływa na jakość jazdy. Jeżdżąc aktywnie rowerem, z pewnością każdy spotkał się z sytuacją, kiedy dodatkowe powietrze byłoby wybawieniem w chwilach opresji na wymagającym terenie. Praca z ręczną pompką do roweru wymaga więcej cykli niż w przypadku automatycznych rozwiązań, jednakże wciąż pozostaje nieocenionym gadżetem każdego maniaka rowerowego. Mimo ciągłej popularności kompaktowego rozmiaru i prostego procesu użytkowania coraz więcej osób stawia na nieco bardziej zaawansowany sprzęt.

Rosnącą popularnością cieszy się pompka rowerowa na dwutlenek węgla, która różni się działaniem. W procesie użytkowania wymagane jest wykorzystanie specjalnych nabojów z zawartością CO2, co znacznie przyspiesza proces wypełnienia powietrzem, a zatem nie wymaga wysiłku, jak to jest w przypadku klasycznej pompki do roweru. Wadą jest osobny zakup naboi, które wymagają dodatkowych nakładów finansowych. W stacjonarnych warunkach, kiedy możemy pozwolić sobie na przechowywanie sprzętu rowerowego na przykład w garażu, satysfakcjonującą opcją są podłogowe pompki do roweru, które charakteryzują się wysoką wydajnością i zarazem większą stabilnością. Konstrukcja gwarantuje wykonanie zdecydowanie mniej cykli, które bezpośrednio przekładają się na szybciej wykonane zadanie.

Oprócz podziału ze względu na charakterystyczne cechy wyglądu lub sposobu obsługi, rozróżnić można pompki rowerowe o zróżnicowanym ciśnieniu, ruchomej głowicy, rodzaju materiału, manometru oraz co istotne - rodzaju wentylu dętki, ponieważ określone modele mogą nie sprawdzić się w pewnych okolicznościach. Wskazane cechy należy wziąć pod uwagę, kupując odpowiedni rodzaj pompki. W naszej ofercie zgromadziliśmy wiele propozycji. Zainteresowaniem cieszą się pompki Topeak, które oferują jakość, wydajność i satysfakcję.


Produkty porównywane (0)


Pompki


Przeglądasz 1 do 16 z 44 (3 stron)