Odzież z ogrzewaniem – Deerhunter Heat

Odzież z ogrzewaniem – Deerhunter Heat

05.10.2022 219

  Dziś prawie każdy posiada w swoim podręcznym ekwipunku bank energii, będący niczym innym jak pojemną baterią, od której można naładować swój telefon, smartwatch, czy urządzenie GPS. Przydaje się w mieście, w szkole, w pracy, a przede wszystkim w trakcie wypraw w dzikie ostępy lub górskie tereny, gdzie znalezienie gniazdka elektrycznego jest mało prawdopodobne. Na kanwie popularności i powszechności tego akcesorium, wykorzystując jego lekkość i małe rozmiary, stworzono wspaniałe rozwiązanie w walce z mrozem – odzież zimową, wyposażoną w system ogrzewania. Jak działa odzież ogrzewająca? Jakie ma właściwości? Czy odzież z systemem grzejącym jest bezpieczna? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Jak działa odzież ogrzewana?


    Działanie odzieży ogrzewanej opiszemy na przykładzie konkretnych produktów, dostępnych aktualnie w sprzedaży. Marka Deerhunter ma w swojej ofercie kilka modeli wyposażonych w system ogrzewania Heat. Składa się on z wbudowanych w odzież taśm z włókna przewodzącego ciepło, przycisku ON/OFF, oraz wspomnianego wcześniej powerbanku. Taśmy ulokowane są w miejscach najbardziej narażonych na wyziębienie, a zatem na plecach lub lędźwiach, w zależności od rodzaju odzieży. Po uruchomieniu energia elektryczna nagrzewa taśmy do ustawionego przez użytkownika poziomu – jednego z trzech, wybieranych przyciskiem. Czy to bezpieczne? Oczywiście! Odzież wykonana jest z materiału dostosowanego do maksymalnej osiąganej przez włókna temperatury, a sam powerbank spełnia wszelkie normy dopuszczające do użycia blisko ciała. Nie ma ryzyka poparzeń, czy porażenia prądem, bowiem materiał wierzchni jest w pełni wodoodporny, pokryty dodatkowo impregnatem, oraz hydrofobowy: wysycha bardzo szybko i nie przepuszcza wody do wnętrza.

Jakie rodzaje odzieży ogrzewanej wchodzą w skład kolekcji Heat?


    W skład kolekcji odzieży ogrzewanej Heat marki Deerhunter wchodzi męska kurtka, męska kamizelka, damska i męska kamizelka wewnętrzna, oraz komplet bielizny uniwersalnej (uniseks), składający się z koszulki z długim rękawem i kalesonów. Kurtka oraz kamizelka męska posiadają dodatkowo ocieplenie wysokiej klasy, DuPont™ Sorona® Sustans 100 g/m², które magazynuje ciepło i tworzy warstwę izolującą przed zimnym powietrzem z zewnątrz. Obie są wykonane z poliamidu rip-stop, który jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia, a jednocześnie wyjątkowo lekki, oddychający i przyjemny w dotyku. Kamizelki wewnętrzne, damska i męska, posiadają elastyczne wstawki po bokach, aby zapewnić maksymalną swobodę ruchów. Dzięki przylegającemu do ciała fasonowi nie tylko świetnie grzeją, ale też mieszczą się wygodnie pod kurtką lub bluzą.
    Nowością w tym sezonie jest komplet bielizny, którego każdy element wyposażony jest w osobną baterię. Kalesony posiadają ogrzewanie w partii ud, kieszonkę na powerbank oraz włącznik na pasie, po prawej stronie. Koszulka ogrzewa plecy, ma kołnierz z półgolfem, zapinanym na zamek błyskawiczny dla większej ochrony i wygody noszenia. Z boku znajduje się kieszeń na baterię, a na lewej piersi przycisk sterujący. Materiał, z jakiego wykonano tę bieliznę, posiada właściwości antybakteryjne, odprowadza pot na zewnątrz i bardzo szybko schnie. Dopasowany, ale bardzo rozciągliwy materiał zapewnia idealne przyleganie materiału do ciała, odpowiednią transmisję potu, oraz całkowitą wygodę noszenia i swobodę ruchów. Co bardzo istotne, wszystkie elementy kolekcji Heat można bezpiecznie prać w pralce, w temperaturze 40ºC. Pranie nie wpływa na właściwości grzewcze, nie uszkadza taśm grzejących, jedynie należy każdorazowo bezwzględnie usunąć baterię z odzieży.
    W ten właśnie sposób, dzięki niewielkiemu bankowi energii możemy cieszyć się urokami biwaku, górskiej wyprawy, polowania lub wędkowania nawet w najniższej temperaturze, będąc wyposażonym we własne, przyjemne i bezpieczne przenośne ciepło.