Odzież do ogrodu – strój na wiosenne prace porządkowe w pigułce

Odzież do ogrodu – strój na wiosenne prace porządkowe w pigułce

22.04.2023 516

    Przedwiośnie i początek kalendarzowej wiosny to czas intensywnych prac w ogrodzie, wokół domu, czy w sadzie. Budząca się przyroda potrzebuje odrobiny troski, odpowiedniej pielęgnacji po zimowym odpoczynku, oraz przede wszystkim usunięcia starych, obumarłych elementów, aby przygotować miejsce na młode pędy. W ruch idą piły, sekatory, nożyce ogrodowe, łopaty i motyki przekopujące ziemię, aby wraz z pierwszymi ciepłymi dniami powróciła świeża zieleń i rozkwitające kwiaty. Jak ubrać się do prac ogrodowych? Jakie cechy powinny mieć idealny strój do wiosennych prac porządkowych? Postaramy się odpowiedzieć.

Spodnie robocze do prac ogrodowych

    Niedawno publikowaliśmy teksty opisujące szerzej charakterystykę spodni roboczych do konkretnych zajęć, znalazły się tam również spodnie dedykowane pracownikom sektora rolniczego i ogrodnictwa. Bardzo ważna jest elastyczność, bowiem w czasie prac przy roślinach niezbędne jest wykonywanie skłonów, przyklękanie, pochylanie się, wspinanie itp. Trzeba też pamiętać, by dobrze przylegały do ciała i nie były zbyt luźne, aby uniknąć zahaczania się o wystające gałęzie i kolce. Dopasowana talia również jest istotna, aby zapobiec obsunięciu się spodni i przewianiu. Świetnym rozwiązaniem będą również ogrodniczki, które ochronią plecy i zapewnią dodatkowe ciepło w chłodne dni.
    Doskonałym wyborem będą spodnie Engel X-treme Stretch, które uszyte są z wyjątkowo elastycznej tkaniny, dopasowującej się do sylwetki. Pod pasem znajdują się zatrzaski, do których można podpiąć dodatkowe kieszenie narzędziowe – dzięki temu użytkownik ma cały „warsztat” pod ręką. Poza wymienionymi wcześniej zaletami, spodnie posiadają również wiele praktycznych detali, jak na przykład wzmocnienia na kolanach i z tyłu, na siedzeniu i spodzie nogawek, które zabezpieczają spodnie przed zniszczeniem. Bardzo praktyczny jest także zielony, ciemny kolor, na którym nie widać zabrudzeń z trawy czy ziemi.

Kurtka softshellowa do ogrodu

    Do dobrych spodni warto zaopatrzyć się w równie dobrą garderobę górną – na wiosnę świetnym wyborem będzie kurtka wykonana z softshellu, jak model X-treme Stretch od marki Engel. To połączenie poliestru z elastanem zapewnia wiatro- i wodoodporność, jednocześnie świetnie oddychając. Bardzo przydatne są zapinane na zamki kieszenie, w których można bezpiecznie przenosić nawet drobne przedmioty. Przedłużany tył zabezpiecza plecy przed zawianiem, a elastyczny materiał zapewnia pełną swobodę ruchów. Nowoczesny fason chroni kark i szyję, profilowane rękawy zapewniają swobodę ruchu rąk i ramion, podobnie jak przeszycia na piersiach i bokach.
    Dla pełnego komfortu swoją garderobę można uzupełnić o wygodną, miękką i ciepłą bluzę, jak na przykład model X-treme Sweat Cardigan – zapinana na zamek bluza z miękkiego i elastycznego materiału o wysokim kołnierzyku i praktycznych kieszeniach frontowych. Klasyczny, elegancki fason sprawia, że bluzę można równie dobrze założyć na wiosennego grilla, do pracy, czy na zakupy.

    Wszystkie wymienione wcześniej modele występują w kolorze Forest Green, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako odzież outdoorowa, myśliwska, lub wędkarska.