Mały, ale wariat – funkcjonalny plecak myśliwski

Mały, ale wariat – funkcjonalny plecak myśliwski

27.05.2021 436

    Myśliwi często stoją przed dylematem: w czym przenosić amunicję? Czy zabrać kanapki na polowanie? Gdzie schować termos? Myśliwskie klasyczne torby albo są niewielkie i niepraktyczne, albo niewygodne w noszeniu. Coraz więcej aktywnych myśliwych sięga zatem po plecak. Na większe polowania korzystają z dużych, lecz świetnie wyprofilowanych plecaków biwakowych, z dodatkowymi funkcjami przystosowanymi do łowiectwa czy wędkarstwa, ale co, jeśli chcemy wyskoczyć na szybki podchód, lub nocną zasiadkę, bez potrzeby ciągnięcia za sobą całego ekwipażu? Wtedy z pomocą przychodzi nam marka Marsupio! Włoscy projektanci skupili się wyłącznie na potrzebach myśliwych, na ich doświadczeniu, specyfice różnych rodzajów polowania, Dla tych, którzy mieszkają w okolicy swego łowiska i mogą wyskoczyć na łowy tuż po pracy, opracowali model Suede 18 PF – niewielki plecaczek z licznymi, przydatnymi funkcjami.
    Rozpocznijmy od samego wierzchu: materiał, z którego wykonano plecak, to innowacyjna imitacja zamszu, wykonana z włókien poliestrowych. Materiał jest lekki, wodoodporny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia. Łatwo się go czyści, szybko wysycha i nie zmienia się pod wpływem wody czy temperatury. „Plecy” wykonano w systemie OVAL BACK SYSTEM, który jest wykonany z perforowanego i bardzo lekkiego materiału, poprawiającego wentylację pleców. Napowietrzające kanaliki pomagają rozprowadzić ciepło równomiernie na plecach, zapewniając doskonałą cyrkulację powietrza na całej powierzchni pleców. To sprawia, iż plecak przyda się osobom polującym bardzo aktywnie, wykonującym wytężony wysiłek fizyczny i narażonym na pocenie się.
    Przód plecaka tworzy uniwersalna kieszeń: jeśli jest złożona, można w niej przechowywać niewielkie przedmioty, czy dokumenty, ale po rozłożeniu, wraz z pasami mocującymi umieszczonymi na przedzie, zmienia się w idealny pokrowiec na broń. Można w niej przenosić każdy rodzaj broni, bowiem w kieszeń chowa się albo większa część broni, albo jedynie kolba: dzięki temu luneta pozostaje na zewnątrz i zmniejsza to ryzyko jej przestawienia.
    Główna komora jest pakowna, mieści do 18 litrów. Po bokach znajdują się kieszenie z siateczki, w które można włożyć bidon, czy termos. Plecak wyposażony jest też w system nawadniania, czyli rurkę, dzięki której można gasić pragnienie bez konieczności sięgania do plecaka czy zdejmowania go z pleców. Na pasie piersiowym umieszczono jeszcze jedno udogodnienie, czyli gwizdek alarmowy – w razie nieszczęśliwego wypadku myśliwy może z niego korzystać, przyzywając pomoc. Pas piersiowy i biodrowy odciążają znacznie ramiona, zatem nawet spore obciążenie nie będzie stanowić wielkiego problemu, gdy ciężar rozłoży się równomiernie. Jednak plecak dedykowany jest głównie do niewielkich pakunków, w postaci prowiantu, wody, peleryny przeciwdeszczowej, amunicji, oraz niezbędnych dokumentów.
    Jeżeli zatem potrzebujecie czegoś bardzo podręcznego, wygodnego, dającego możliwość bezpiecznego i komfortowego transportu broni, to plecak Marsupio Suede 18 PF jest właśnie dla Was. Mało tego, sprawdzi się świetnie jako niewielki plecak outdoorowy, lub miejski plecak do pracy.