Kaski

Kaski

Kask na głowie rowerzysty powinien być obowiązkiem nie tylko dla dzieci. Mimo braku regulacji prawnych, coraz więcej sympatyków tej aktywności sięga po ochronę głowy. Kask rowerowy gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku upadku, uderzenia oraz innych działań, które mogłyby działać na szkodę kierującego jednośladem. Dorośli bardzo często tłumaczą się, że ich umiejętności jazdy i brak dotychczasowych wypadków jest wystarczającym powodem, aby zrezygnować z nakrycia głowy. Niestety dzieci widząc, że dorośli pomijają nałożenie kasku, również mają opory przed ochroną, co może rodzić wiele poważnych problemów. Niezależnie od wieku dziecko może upaść w wyniku niewłaściwej równowagi, nieumiejętnego dopasowania wielkości roweru lub w czasie reakcji na bodźce zewnętrzne. Nawet najmniejsze uderzenie może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu, dlatego warto dać przykład młodym sportowcom, zakładając odpowiednio dopasowany kask rowerowy. Na szczęście oferta jest na tyle zróżnicowana, że każdy bez problemu znajdzie model doskonale dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jaki kask rowerowy kupić?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy bogaty wachlarz możliwości. Warto jednak mieć na uwadze, że konkretne modele kasków rowerowe są dopasowane do sytuacji dotyczącej zarówno rodzaju roweru, jak i stylu jazdy. Producenci proponują kaski typowo miejskie, o kształcie „orzeszka”, kaski szosowe czy też kaski MTB. Każdy z nich oprócz estetyki i dominujących odcieni wyróżnia się inną budową, która dopasowana jest do ewentualnych wypadków w czasie konkretnego typu jazdy. Dla wymagających tras i szczególnych warunków eksploatacyjnych producenci przygotowali wzmocnioną konstrukcję o nieco wydłużonym daszku, który z jednej strony chroni przed silnym uderzeniem, z drugiej pełni funkcję ochronną przed słońcem i deszczem. Do codziennej jazdy polecane są standardowe kaski rowerowe miejskie. Ich jakość i wykonanie właściwie zabezpieczy przed czynnikami niebezpiecznymi. Wiele modeli przyciąga uwagę nowoczesnym wzornictwem lub nietuzinkową kolorystyką.

Wytrzymałe i eleganckie kaski Alpina

Dla wymagających użytkowników, którzy cenią komfort, wygodę i bezpieczeństwo polecamy wysokiej jakości kaski Alpina. Producent zadbał o każdy szczegół, doskonale łącząc wzornictwo z najlepszymi komponentami. Mocna i wytrzymała konstrukcja idealnie nadaje się do jazdy rekreacyjnej w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Projekt wykonany w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort, co bezpośrednio przekłada się na koncentrację kierującego jednośladem i mniejsze ryzyko wypadku. Atutem jest nie tylko konstrukcja zewnętrzna, ale i wewnętrzne wykonanie. Producent wykorzystał między innymi specjalną siatkę wentylacyjną oraz nowoczesny system regulacji i zapięcia. Idealne dopasowanie, nieprzeciętny design to podstawa satysfakcjonującego zakupu kasku rowerowego.


Produkty porównywane (0)


Kaski


Przeglądasz 1 do 16 z 74 (5 stron)