Jak chronić stopy przed zimnem? Ocieplacze do butów.

Jak chronić stopy przed zimnem? Ocieplacze do butów.

23.11.2021 40

Niemalże wszystkie osoby, które uwielbiają spędzać czas aktywnie w terenie, jesienną i zimową porą borykają się z problemem marznących stóp. Czy polujesz, czy wędkujesz, czy wędrujesz przez górskie lub leśne szlaki, w mroźne dni i noce jesteś narażony na przemarzanie stóp, nawet w najlepszych zimowych butach. Szczególnie, jeśli polowanie lub wędkowanie odbywa się z zasiadki – potrzeba wtedy dodatkowej izolacji od zmrożonego podłoża. W jaki sposób zapewnić sobie ciepło w stopy? Przedstawiamy najprostsze rozwiązanie – wkładki do butów zimowych!

Deerhunter Germania


    Ocieplające wkładki do butów Germania Fiber, produkowane przez firmę Deerhunter, to wyjątkowo skutecznie i uniwersalne rozwiązanie na zimowy czas. Ocieplacze mają formę grubych, miękkich i puchatych skarpet, które można zakładać do butów (szczególnie kaloszy czy wysokich trzewików), ale również do śpiwora, lub korzystać z nich jak z kapci w schronisku, chatce, czy domku myśliwskim. Na zewnątrz materiał jest gładki, aby maksymalnie usprawnić wkładanie ocieplaczy do butów i zdejmowanie tychże, natomiast wewnątrz wyściełane są puchatym, miękkim poliestrem, zapewniającym maksymalny komfort. Działają nie tylko jako świetna izolacja cieplna, gromadząc naturalne ciepło ciała i nie dopuszczając do przeniknięcia chłodu do wnętrza – sprawdzą się również doskonale pod kątem wyściółki do buta, zwiększającej wygodę noszenia. Ocieplacze wykonano z nowoczesnego poliestru, jest to materiał termoaktywny i oddychający, odprowadza na zewnątrz nadmiar ciepła i wilgoci, zapewniając stopom suchość i świeżość. W dodatku jest całkowicie cichy i kolorystyką oraz fakturą pasuje do całej kolekcji Germania od Deerhuntera.

Ocieplające skarpety Bama


    Kolejną odpowiedzią na pytanie: jak zabezpieczyć stopy przed mrozem, jest propozycja firmy Bama – ocieplające skarpety do kaloszy. Zaprojektowane specjalnie z myślą o butach gumowych, kauczukowych, oraz wykonanych z poliuretanu. Zewnętrzny materiał to stuprocentowa bawełna, która zapewnia stopom doskonałe oddychanie i komfort. Wewnątrz skarpety wypełnione są poliakrylem, który izoluje stopę przed chłodem z zewnątrz, magazynując naturalne ciepło ciała. Dodatkowo materiał ten zapobiega namnażaniu się bakterii, dbając o przyjazny skórze i paznokciom klimat wewnątrz buta – niweluje to problemy z nieprzyjemnym zapachem. Gładka powierzchnia zapewnia łatwe wkładanie i zdejmowanie, a obszycie elastyczną gumką utrzymuje skarpetę w miejscu i zapobiega jej zsuwaniu się w bucie w trakcie chodzenia. Przeszycia na całej powierzchni skarpety tworzą panele, które wspomagają utrzymywanie się skarpety w miejscu.
    Ocieplacze Bama występują w kolorze niebieskim, w rozmiarach damskich i męskich, od 36 aż do 51. Dostępne są również ocieplacze dla dzieci, które różnią się fasonem oraz kolorem – są pomarańczowe, ich powierzchnia jest całkowicie gładka, z jednym centralnym szwem. Również posiadają elastyczne obszycie u wejścia, które trzyma skarpetę w miejscu. Są nieco wyższe, niż skarpety dla dorosłych, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć skarpetę przed zsunięciem. Rozmiary od 24 do 35 dedykowane są dzieciom w niemalże każdym wieku. Dzięki skarpetom Bama cała rodzina może spędzać wspólnie czas w terenie, również jesienią i zimą, włączając dzieci w leśne przygody, górskie wędrówki, lub wędkarskie przeżycia.