Gripy i rogi

Gripy i rogi

Gripy i rogi to elementy nakładane na kierownice rowerową. Dla jednych stanowią element estetycznej oprawy, z kolei według innych znacznie wpływają na komfort jazdy oraz stabilny chwyt. Oferta dostępnych rozwiązań jest dość szeroka, dlatego każdy ma możliwość znalezienia rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb czy preferencji. Co prawda producenci dołączają do podstawowego wyposażenia standardowe gripy rowerowe, jednak ich jakość zazwyczaj nie spełnia wysokich oczekiwań pasjonatów rowerowych wycieczek. Im droższy model pojazdu, tym większa szansa na wyposażenie z wyższej półki, zazwyczaj są to jednak rowery przystosowane do profesjonalnej i wyczynowej jazdy, a komfort oraz pewny chwyt są cenną wartością niezależnie od pokonywanych kilometrów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy wiele możliwości o różnych cechach charakterystycznych.

Czym wyróżniają się dobrej jakości gripy rowerowe?

Podstawowe wyposażenie, czyli gripy, zazwyczaj dołączone są do wyposażenia roweru, wykonane z dość cienkiej gumy. Uniwersalne rozwiązania nie będą pasować do konkretnego typu i wielkości dłoni. Mogą powodować ich potliwość a nawet nieprzyjemne otarcia, które sprawią ból i dyskomfort. Oczywiście nie dla każdego wyposażenia gripy będą koniecznością. Wielu rowerzystów pozostawia standardowe wyposażenie, jednakże warto spróbować wymienić ten element i zweryfikować różnice. Dobrej jakości produkty powinny być wykonane ze specjalnie dopasowanych materiałów, które nie powodują otarć, jednocześnie chroniąc dłoń przed nieprzyjemnym ślizgiem.

Wielu rowerzystów decyduje się na jazdę w rękawiczkach, co chroni dłonie przed czynnikami atmosferycznymi, wówczas dopasowanie odpowiednich gripów nie będzie konieczne, ponieważ kontakt z dłonią jest ograniczony. Zdecydowana większość aktywności rowerowej wybiera jazdę tradycyjną. Gołe dłonie przy dużym nacisku w czasie pokonywania kolejnych kilometrów z pewnością będą powodować nieprzyjemny dyskomfort. Rekomendujemy wybór rowerowych gripów wykonanych z miękkich materiałów. Popularne rozwiązania z pianki są lekkie i wytrzymałe. Nawet przy wzmożonej potliwości dłoń nie będzie się ślizgać. Alternatywą dla pianki jest silikon, jednakże nie sprawdzi się u każdego i może prowadzić do lepkości dłoni do powierzchni.

Rogi rowerowe nie tylko dla kolarzy

Wielu profesjonalistów sięga po rower, który ma charakterystyczną kierownicę w kształcie rogów - nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie zarezerwowane tylko dla wyczynowców. Rogi rowerowe są znacznym ułatwieniem w czasie jazdy. Gwarantują komfort i bezpieczeństwo, zapewniając odpowiednią podporę. Atutem są nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania, które oprócz odpowiedniego kształtu zostały wyposażone w gumowe wkładki, dzięki czemu chwyt jest jeszcze stabilniejszy.


Produkty porównywane (0)


Gripy i rogi


Przeglądasz 1 do 16 z 46 (3 stron)