Joga - Pilates

Joga - Pilates

Joga i Pilates – akcesoria

Joga i Pilates to ćwiczenia, których popularność w Polsce rosła w ostatnich latach lawinowo. Ze stosunkowo niszowych aktywności fizycznych stały się obecnie podstawowym punktem zajęć wszystkich klubów fitness. Akcesoria do jogi i pilatesu są jedną z propozycji firmy tiguar. To lider na rynku sprzętów do zajęć grupowych. Z jego urządzeń korzysta wiele uznanych marek i sportowych bohaterów. Mowa tu m.in. o Arkadiuszu Ostrędze – dwukrotnym Mistrzu Polski w Karate Kyokushin, czy też Arturze Miśkiewiczu – Wicemistrzu Europy w Kolarstwie Górskim Zjazdowym. Akcesoria do jogi i pilatesu tiguar to także dobre rozwiązanie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z treningami.

Sekret tkwi w prostocie

Joga to coś więcej niż trening, bo mówi się, że oddziaływuje nie tylko na ciało, ale i na sferę psychiczną. Wpływa na wiele układów organizmu, wspierając ich funkcjonowanie. Zwolennicy jogi cenią ją za szereg zalet jak mobilizowanie wielu partii ciała, co pozwala pozbyć się np. bólów pleców, na które często cierpią osoby z siedzącym trybem pracy. Joga to także wzmocnienie mięśni, lepszy metabolizm i oczywiście pozbycie się zbędnych kilogramów, bo wbrew pozorom ćwiczenia wymagają całkiem sporej sprawności. Równie wiele korzyści daje pilates, który znany jest ludzkości od ponad pół wieku. Początkowo pomagał on wrócić do formy osobom po kontuzji. Obecnie ceniony jest za szereg innych możliwości. Działa relaksacyjnie, ale jednocześnie wymaga wiele wysiłku, co wpływa na smukłą sylwetkę oraz skuteczne wyrzeźbienie mięśni. Pilates podnosi także wytrzymałość i odporność organizmu. To opcja dobra dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, bo ćwiczenia wpływają na jego odciążenie.

Joga czy Pilates? Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu!

Możemy zdecydować się na praktykowanie jogi, możemy też spróbować Pilatesu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by te aktywności trenować naprzemiennie. Niezależnie od wyboru, należy jednak zadbać o odpowiednie wyposażenie. Akcesoria do jogi i pilatesu dostępne są na stronie www.fraya.pl. W ofercie posiadamy sprzęt renomowanej firmy tiguar. Amatorzy jogi powinni zaopatrzyć się m.in. w specjalny koc oraz pasek. Przydatna okaże się również kostka wykonana z naturalnego drewna. Stabilizuje ona postawę podczas różnego rodzaju ćwiczeń: stojących, siedzących, skłonach i podczas medytacji. W domowych siłowniach osób trenujących pilates nie powinno zabraknąć piłek z obciążeniem lub rollerów. Te drugie nadadzą się do treningu mięśni głębokich. Przygodę z pilatesem ułatwi też specjalna obręcz. Aktywizuje ona m.in. partie ciała stabilizujące kręgosłup. Zadbaj o swoje zdrowie i zacznij ćwiczyć już dziś!


Produkty porównywane (0)


Joga - Pilates


Przeglądasz 1 do 16 z 18 (2 stron)