Bezpieczeństwo na polowaniu zbiorowym – cz. 2

Bezpieczeństwo na polowaniu zbiorowym – cz. 2

20.09.2021 163

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy prezentację odzieży ostrzegawczej dla myśliwych, nieodzownej podczas polowań zbiorowych. Przedstawiliśmy Wam różnorodne nakrycia głowy, a także walory bluz w kolorach ostrzegawczych, lub wyposażonych w panele w takich barwach. Dziś na początku zajmiemy się czymś, co stanowić może zarówno ledwie dodatek do odzieży, jak i być bardzo praktyczną częścią garderoby, a mowa tu o kamizelkach.

Kamizelki ostrzegawcze dla myśliwych

Kamizelki myśliwskie w barwach ostrzegawczych kojarzą się dwojako: albo mogą to być cienkie, lekkie i pozbawione większej ilości funkcji pełniąc rolę „narzutki”, jakie znamy z imprez masowych, prac drogowych, czy drogi dzieci wiejskich do szkoły. Mają za zadanie jedynie zapewnić widoczność, a jednocześnie nie obciążać użytkownika, nie stanowić dodatkowej warstwy grzewczej, słowem: nie przeszkadzać i pozostać niezauważalne dla samego użytkownika. W ofercie marki Deerhunter znajdziemy trzy tego typu kamizelki, w atrakcyjnych cenach i prostych fasonach. Kamizelka Pull-Over posiada regulowane zapięcie na rzep i występuje w jednym, uniwersalnym rozmiarze oraz kolorze pomarańczowym. Kamizelka Protector Pull-Over zapinana jest na frontowy zamek, materiał zaś wykończono impregnatem zapewniającym wodoodporność. Kamizelka Protector to wersja wzbogacona o dwie pojemne kieszenie o otwartych wpustach. Obydwie występują w kolorze Orange GH Camo. Całkiem inną formą kamizelki jest model Gamekeeper – to już samodzielny element garderoby, wykonany z przyjemnego polaru typu fleece. Zapinana na zamek, z podwyższonym kołnierzykiem, chroni przed chłodem i stanowi dodatkową warstwę ogrzewającą w chłodne dni. Podobnie jak opisywane w pierwszej części bluzy, kamizelka Gamekeeper jest dwustronna i można nosić ją zarówno jednolitą barwą do góry, jak i pomarańczowym kamuflażem Orange GH Camo. Odzież wyposażona jest w zamykane na suwak kieszenie, spód i wpusty rękawów wykończono ściągaczem dla lepszej wygody, a materiał wyposażony jest w oddychającą membranę Deerhunter Stormliner, chroniącą przed wiatrem i wodą.
    

Kurtki myśliwskie zapewniające widoczność

Poważniejszą inwestycją w sferze odzieży ostrzegawczej jest z pewnością kurtka – to zawsze będzie odzież wierzchnia, którą z rzadka osłania się czymś dodatkowym. Jednak wielu bardzo aktywnych myśliwych, a szczególnie osoby zajmujące się zawodowo organizacją polowań lub ich obsługą (na przykład z psami), zdecyduje się właśnie na ten element garderoby. Daje on wszelkie właściwości doskonałej odzieży funkcjonalnej, oraz zapobiega sytuacji, w której zapomni się elementu ostrzegawczego (jeśli są nim opaski, czapki, czy kamizelki). Jedna z flagowych kolekcji Deerhuntera, Explore, oferuje ostrzegawcze wersje kurtki całorocznej, jesiennej, zimowej, oraz wkładanej przez głowę kangurki. Wszystkie wyposażone są w membranę Deer-Tex® Performance Shell®, posiadają podklejane szwy, odpinane kaptury, wiele praktycznych i pojemnych kieszeni, zaprojektowanych z myślą o jak najprostszym dostępie, a zatem poza kolorem nie odbiegają od regularnych modeli w najmniejszym stopniu.


    Innym rodzajem są płaszcze przeciwdeszczowe. Zdecydowanie cieńsze, wykonane z nieprzepuszczającego materiału, zwykle w rozmiarze oversize, aby móc założyć je na swoją regularną odzież. Deerhunter oferuje zatem ciekawą alternatywę – płaszcz przeciwdeszczowy Hurricane, który występuje między innymi w ostrzegawczym pomarańczowym kolorze. Wybierając to rozwiązanie, zyskujemy obowiązkową widoczność nawet podczas ulewnych opadów. Zaletami płaszcza są szerokie i luźne rękawy, które nie blokują w żaden sposób ruchu rąk i nie przeszkadzają w złożeniu się do strzału.

    Z roku na rok wzrastająca ilość asortymentu w barwach ostrzegawczych gwarantuje, że każdy myśliwy znajdzie dla siebie odpowiedni element, który spełni jego oczekiwania oraz trafi w coraz bardziej świadome i wysublimowane gusta.